Фасадний декор: правила монтажу

Фасадний декор: правила монтажу
20 Липня 2021

Нещодавно оформлення фасадів вважалося справжньою розкішшю. Сьогодні дана прикраса доступна практично кожному і має попит. Простий монтаж елементів з пінопласту не вимагає будь-яких професійних навичок, тому надати естетичний вигляд будівлі, за бажанням, можна навіть власними руками.

Підготовка основи

Фасад, який обробляється, повинен відповідати наступним параметрам:

  ✔ міцність;

  ✔ чистота;

  ✔ сухість;

  ✔ рівна поверхня.

Перед тим, як встановити елементи декоративного оформлення, фасад слід очистити від пилових скупчень/бруду, прибрати залишки будівельного розчину, видалити цвіль, інше. Об’єкт, що оформлюється, вирівнюється та грунтується за допомогою штукатурки або спеціалізованого клею.

Декор фасаду: правила кріплення

Насамперед, виконується по вертикалі і горизонталі розмітка всіх ліній. З цією метою необхідно застосовувати спеціалізований рівень або висок.

Для кріплення фасадного декору застосовується спеціалізований клей Merolith S95. Його наносять на задній бік профілю, використовуючи шпатель-гребінку. Крім цього, може застосовуватися поліуретановий клей-піна.

Після нанесення клею Merolith S95 або ж клей-піни слід підібрати оптимальний спосіб кріплення. Вибирають методику залежно від нерівностей, якими характеризується фасад.

Серед можливих варіантів наступні:

  • У разі викривлення фасаду та при розмірі наявних нерівностей від 3 до 15 мм, клей Merolith S95 наноситься поруч рівновіддалених плям (маячків), розмір яких не перевищує десяти сантиметрів. Відстань між маячками дотримується у межах 6-8 см таким чином, щоб якщо притиснути деталі до основи, клей заповнював всю площину деталі. Такий же принцип і при нанесенні клей-піни.
  • В тих випадках, коли викривленість поверхні і розмір нерівностей не перевищує трьох міліметрів, клей Merolith S95 слід наносити на фасадний декор цільним шаром, не можна відступати від країв. Для нанесення клею використовується зубчастий шпатель, величина зубців якого від 10 до 12 мм. Клей-піну наносять змійкою по всій площині деталі, а також суцільними смужками вздовж країв деталі.

Після нанесення клею елемент декору слід прикласти безпосередньо до поверхні стіни і притиснути. Якщо клей додано за правилами, то після закріплення елемента площа адгезійного контакту буде не менше 85% від загального розміру поверхонь. Стежити потрібно також за відстанню між торцями елементів, їх розміри не повинні бути понад 3 мм.

Остаточно декоративні елементи закріплюються за допомогою фасадних дюбелів, останні заглиблюються на 3-4 мм в площину.

Свіжі залишки клею Merolith S95 видаляються шпателем. Зайву клей-піну прибирати необхідно лише після остаточного висихання. За 2-3 доби після нанесення монтажного клею, місця прилягання елемента до фасаду необхідно заґрунтувати ґрунтовкою Merolith H15 та зашпаклювати клеєм для швів Merolith S1.

Стикування швів та обробка отворів для кріплення

Надання еластичності та мінімізація ризику появи тріщин в місцях стикування забезпечуються спеціалізованим герметиком для фасаду Merolith S1. Зазначеним засобом слід ретельно обробити всі шви та зазори. А перед шпаклівкою поверхня обробляється ґрунтовкою Merolith H15.

В ході монтажу слід витримувати величину зазорів в місцях стиків до 3 мм. Великі щілини між елементами декоративного оформлення слід заповнювати поліуретановим клеєм-піною. Після повного висихання клею-піни потрібно зробити розшивку шва до глибини 3 мм за периметром елемента. Клей Merolith S1 слід ретельно нанести за допомогою пістолета або шпателя по торцю закріпленої деталі, а також в точках стикання елемента з поверхнею фасаду, при цьому перед шпаклівкою всі поверхні обробляються ґрунтовкою Merolith H15.

Надлишок суміші слід видалити за допомогою шпателя з поверхні та знову застосовувати для заповнення швів.

Появі тріщин перешкоджає гнучкий амортизаційний місток, що утворився, та був створений шляхом високої еластичності. Саме це дозволяє не турбуватися про зовнішній вигляд фасаду навіть при усадці будинку та інших фізичних впливах. Водночас плівка, що утворилася після висихання, здатна утримувати вологу.

За нормальних кліматичних умовах (температура +20°С і відносна вологість повітря 60%) через 1-2 доби шви необхідно зашліфувати та пофарбувати.

Декор фасаду будинку: остаточна обробка

За фактом виконаних робіт по кріпленню та закладенню швів, а також повного висихання матеріалів, декоративні елементи обробляються ґрунтовкою Merolith H10 та оздоблюються фасадною акриловою фарбою. Технічні рішення, що забезпечують видалення води (металеві або пластикові відливи), допоможуть зберегти довговічність рельєфного оздоблення.

Детальну монтажну карту можна завантажити тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.